مدال طلای دوسالانه تاشکند برای کاوه بغدادچی
خبر: کاوه بغدادچی kavehpix@gmail.com

«کاوه بغدادچی»، موفق به کسب مدال طلای پنجمین دوسالانه‌‌ی بین‌المللی عکس تاشکند در ازبکستان شد.  
دوسالانه‌‌ی بین‌المللی عکس تاشکند یکی از معتبرترین رویدادهای عکاسی هنری در آسیاست که امسال پنجمین دوره‌ی آن در سه بخش موضوعی مختلف برگزار شد. برگزیدگان سال 2010 این بی‌ینال طی مراسمی که 23 مهرماه در تالار بزرگ آکادمی هنر تاشکند برگزار شد، معرفی شدند و «کاوه بغدادچی» عکاس ایرانی، که به دعوت برگزارکنندگان به ازبکستان سفر کرده است، در مراسم پایانی حضور داشت و مدال طلا و لوح تقدیر خود را دریافت نمود. با توجه به پذیرش سه مجموعه عکس و سه تک عکس از این عکاس ایرانی برگزارکنندگان دوسالانه سالن ویژه‌ای را در محل آکامی هنر ازبکستان به نمایش آثار وی اختصاص دادند.
مجموعه‌ی عکس «زندگی ایرانی روی فرش ایرانی» و سه تک عکس در بخش موضوعی «انسان، سنت، محیط‌زیست» و نیز مجموعه عکس‌های «خاطرات یک زندگی» و «انسان‌ها چگونه سیب می‌خورند» در بخش موضوعی «بال‌های تجربه» مورد پذیرش و تقدیر هیات داوران دوسالانه قرار گرفت. گفتنی‌ست بخش «بال‌های تجربه» در این بی‌ینال به عکس‌هایی که با گرایش آبستره، آوانگارد یا تجربه‌گرا تهیه شده باشند و فرم‌های بیانی متفاوتی را ارائه‌ نمایند، اختصاص دارد.  
 پنجمین دوره‌ی دوسالانه‌ی بین‌المللی عکس تاشکند که عکاسان بیش از 43 کشور جهان در ان شرکت کرده بودند، توسط خانه‌ی عکس تاشکند و با حمایت سازمان یونسکو، وزارت هنر و ورزش ازبکستان، شعبه‌ی «انیستیتو گوته» در تاشکند، انجمن هنر خلاقه‌ی ازبکستان، شهرداری تاشکند، دانشکده‌ی هنر طراحی تاشکند، موسسه‌ی هنری «کمال‌الدین بهزاد» ازبکستان و آکادمی ملی هنر ازبکستان برگزار می‌شود.
هیچ نظری برای این مطلب وارد نشده است!
:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.